photo

Në fokus

AKK kėrkon nga Komuna e Leposaviqit anulimin e tenderit: -'' Furnizim me automjet zyrtar pėr nevojat e Komunės”

ACA 25.08.2014Prishtinė 25 gusht 2014 - Agjencia kundėr Korrupsionit i adresojė sot njė opinion komunės sė Leposaviqit pėrmes sė cilit i kėrkohet qė si Autoritet Kontraktues qė t`i ndėrmerr tė gjitha veprimet e nevojshme pėr evitimin e shkeljeve tė evidentuara nė lidhje me Tenderin '' Furnizim me automjet zyrtar pėr nevojat e Komunės sė Leposaviqit. Komuna e Leposaviqit si Autoritet kontraktues, pėrmes zyrės sė prokurimit ka pėrgatitė njoftimin pėr kontratė me titull '' Furnizim me automjet zyrtar pėr nevojat e Komunės sė Leposaviqit, ndėrsa Divizioni pėr Parandalimin e Korrupsionit nė fushėn e Prokurimit Publik (DPKPP) pranė, Agjencisė kundėr Korrupsionit, sipas detyrės zyrtare ka identifikuar dhe trajtuar kėtė procedurė tė prokurimit. Gjatė shqyrtimit dhe ekzaminimit tė dokumenteve tė dosjes sė kėtij tenderi, AKK ka hasur nė disa dhėna tė cilat nuk janė nė pajtim me Legjislacionin nė fuqi i cili e rregullon fushėn e Prokurimit Publik nė Republikėn e Kosovės. më shumë

Rreth nesh

Rreth AKK-se

• Agjencia kundër Korrupsionit është institucion i pavarur dhe i specializuar për zbatimin e politikave shtetërore për luftimin dhe parandalimin e korrupsionit.

• AKK ushtron përgjegjësitë e përcaktuara...

Lexo më shumë

Së shpejti

662

Çmimi për Gazetari Kundër Korrupsionit 2013

Lexo më shumë
photo

Sė shpejti

189

Çmimi për Gazetari Kundër Korrupsionit 2011

Lexo më shumë
OSCE UNDP photo